VIRUS VEĆ UBIO 277 LJUDI U AFRIČKOJ DRŽAVI

PRVI SLUČAJ EBOLE U FRANCUSKOJ, LEKAR HUMANITARAC STIGAO IZ KONGA! Vlasti u Parizu objavile da je "pacijent izolovan" i navele koliki je ovo RIZIK PO EVROPU

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Foto: Shutterstock
Prvi slučaj ebole u Francuskoj, lekar se zarazio tokom humanitarne misije u DR Kongu

Francuska je prijavila prvi slučaj ebole od početka najnovije epidemije nakon što je lekar koji se vratio iz Demokratske Republike Kongo testiran pozitivno na taj virus.

- Doktor se vratio iz humanitarne misije - saopštilo je Ministarstvo zdravlja Francuske.

Navodi se da je "pacijent izolovan i vlasti prate kontakte" koje je imao.

U saopštenju se dodaje da je rizik po opštu evropsku populaciju nizak.

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je objavila da je epidemija ebole u ​​DR Kongu, gde je više od 1.000 ljudi zaraženo virusom, a od njega umrlo 267 osoba, imala najveći broj potvrđenih slučajeva u prvom mesecu od bilo kojeg dosadašnjeg pojavljivanja ove ​​bolesti.

Skaj njuz prenosi najnovije podatke vlasti DR Konga da je broj potvrđenih slučajeva ebole danas povećan na 1.094, uključujući 277 smrtnih slučajeva.

(Kurir.rs/Sky News/Preveo i priredio: N. V.)